Rozważna defensywa, kunszt Piotrowskiego i 1:0!07.03.2021r.
Możesz być zepchnięty do obrony, mieć zdecydowanie mniej z gry, rywal stwarzać świetne okazje na gole, a mimo to nie zejdziesz z placu gry pokonany. Ba, jesteś w stanie nawet wygrać, jeśli do szczęścia dołożysz determinację, charakter i potrafisz w odpowiednim momencie znaleźć sposób na defensywę przeciwnika. Niby to oczywiste prawdy, taki jest od zawsze futbol, ale miłe, że jego piękna zaznaliśmy kolejny raz w niedzielne południe, gdy juniorzy C1 wygrali u siebie w premierze wiosny z U-2 Bytów 1:0. Osłabiona ekipa Pawła Władyczaka włożyła maksimum zaangażowania oraz sił w 80 minut boju i przyniosło to tak radosny dla nas skutek.

Z grona tych zawodników, na których liczy szkoleniowiec debrzeński, a którzy nie mogli z przyczyn zdrowotnych uczestniczyć w sparingach w Wągrowcu i Tucholi, na boisko wybiegł jedynie Szymon Szlaga. Zachorował z kolei Adrian Grabka i wciąż nie jest aktywny piłkarsko. Miejmy nadzieję, że dołączy do zespołu za dwa tygodnie podczas spotkania z Lechią Gdańsk.

Na duże brawa emkaesiacy zasłużyli za grę obronną, a szczególnie dobre zawody rozegrali Jakub Olas i Dominik Sobczak. Pierwszy robił co mógł między słupkami, wychodził w tempo do piłek, zatrzymał kilka razy piłkarzy U-2, pomagał mu też fart. Drugi z kolei wielokrotnie nienagannymi wślizgami likwidował ofensywne zapędy rywali, co w połączeniu z asekuracją innych jego kolegów dawało pożądane rezultaty w postaci powstrzymywania gości. W pierwszej połowie praktycznie raz, w 19. minucie, realnie zagroziliśmy bramce U-2, gdy po zagraniu Franciszka Drygalskiego dwukrotnie strzelał Jakub Piotrowski i wywalczył kornera.

Po przerwie też mieliśmy problemy z konstruowaniem groźniejszych akcji, skupiając się na destrukcji. Na tyle dobrze, że wybijaliśmy z rytmu chcących pokonać Olasa przyjezdnych. Aż do 78. minuty, kiedy rezerwowy Konrad Kieruj powalczył przy narożniku boiska, przekazał piłkę przed pole karne, potem dotarła do będącego w rogu szesnastki Piotrowskiego, który ładnie minął obrońcę i precyzyjnym uderzeniem w przeciwległy róg bramki umieścił "gałę" w siatce! Brawo! 1:0 i... tyle, bo już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło, a czerwono-niebiescy mogli cieszyć się z tak cennych trzech punkcików.

Wygrana ma poniekąd wymiar historyczny, ponieważ licząc wszystkie trzy sezony gry MKS-u w I lidze wojewódzkiej (jeden rocznika 2005 i dwa rocznika 2006) pierwszy raz w meczu na tym szczeblu nie straciliśmy gola. Drugi występ w rundzie rewanżowej przed debrznianami dopiero w sobotę 20 marca o godz.12.00, gdy zagramy u siebie z Lechią Gdańsk. Tydzień wcześniej team Władyczaka pauzuje.

MKS Debrzno- U-2 Bytów 1:0 (0:0)
Bramka dla MKS-u: Jakub Piotrowski (78)
MKS: Olas- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, Drygalski, W. Górecki, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Piotrowski, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz