Gładkie 0:3 w Tucholi26.02.2021r.
Nie udał się drugi kontrolny mecz juniorom C1, którzy przegrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tucholi z tamtejszą Tucholanką 0:3. Zagraliśmy na pewno słabiej niż niedawno z Nielbą Wągrowiec i choć gospodarze też nie pokazali nadzwyczajnej dyspozycji, to jednak wygrali dość pewnie, mając w swoich szeregach jednego skutecznego napastnika, który umiejętnościami wyrastał ponad przeciętność i to wystarczyło, aby wynik był korzystny dla przeciwników.

Pierwszą okazję na gola stworzyli debrznianie za sprawą Jakuba Piotrowskiego, który chybił nieznacznie w 6. minucie. W 10 min. mieliśmy szczęście, bo będący sam na sam z Jakubem Olasem rywal posłał piłkę obok celu. W 12 min. był precyzyjniejszy i po zagraniu z głębi pola przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, wyszedł na spotkanie z naszym bramkarzem i ładnym strzałem zdobył gola. W 18 min. już 2:0 dla Tucholanki po akcji tego samego piłkarza, który urządził sobie slalom między zawodnikami Pawła Władyczaka, efektownie dryblując, a następnie nie dając szans Olasowi. W I połowie oglądaliśmy ponadto uderzenie w słupek w wykonaniu tucholan w 22. minucie, poza tym walka toczyła się głównie w środku pola, bez klarownych okazji na bramki.

Po przerwie też przeciętna gra z obydwu stron. Dobrze pokazał się Hubert Birosz, który w 46 min. oddał strzał w światło bramki, a w 51 min. minął mur przy próbie z wolnego, ale mimo, iż golkiper wypuścił piłkę z rąk żaden z debrznian nie doskoczył z dobitką. Oprócz tego w 73 min. Wiktor Wrzeszcz przymierzył z dystansu, lecz w sam środek "prostokąta". Tucholanka zdobyła trzecią bramkę w 77 min., gdy po stracie W. Wrzeszcza poszła szybka akcja i Olas został z bliska pokonany. Bramkarz debrzeński popisał się za to udaną interwencją w 65. minucie.

Nadal bardzo odczuwalny jest brak w zespole kontuzjowanych Adriana Grabki i Szymona Szlagi, odnotujmy natomiast gościnny występ w MKS-ie wychowanka MOW Mikołaja Rogowskiego, zawodnika z rocznika 2005. Jeśli pozwoli pogoda w niedzielę 7 marca o godz.12.00 rozpoczniemy rundę rewanżową w I lidze wojewódzkiej meczem u siebie z U-2 Bytów, w innym przypadku pozostaje kolejny sparing...

Tucholanka Tuchola- MKS Debrzno 3:0 (2:0)
MKS: Olas- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, Drygalski, W. Górecki, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Piotrowski, Pliszka, Rogowski, Sobczak, Mat. Szajgin, Mich. Szajgin, W. Wrzeszcz