Przegrany sprawdzian ze złotowianami 05.06.2019r.
W środowe późne popołudnie, w ramach treningu juniorzy D1 rozegrali u siebie towarzyski mecz z FA Fair Play Złotów. Przygotowujący się do barażowych konfrontacji o promocję do I ligi wojewódzkiej piłkarze Pawła Władyczaka ulegli ekipie Adama Ziółkowskiego 2:5.

Sparing domówiono niemal w ostatniej chwili, wcześniej w grę wchodziły teamy Polonii Jastrowie lub Lidera Rychnowy, jednak ten plan spalił na panewce. W tej sytuacji świetnie, że udało się zaprosić do Debrzna drużynę z miasta nad Głomią.

W I połowie obejrzeliśmy tylko jednego gola. Jakub Olas skapitulował po płaskim uderzeniu rywala w 9. minucie. Obraz gry był wyrównany, lecz debrznianom wyraźnie brakowało skuteczności pod przeciwną bramką. Dopiero w 37 min., czyli już po zmianie stron, padło wyrównanie. Gola strzelił z najbliższej odległości Kacper Miszewski, wykorzystując dokładnie dograną piłkę od Wiktora Wrzeszcza.

Później do głosu wyraźnie doszli goście i zdobyli dwie, niemalże identyczne bramki, w 43 i 46. minucie. Obie z rzutów wolnych, kiedy to błędów nie ustrzegł się stojący między słupkami Paweł Szefler. W 49 i 52 min. dołożyli kolejne dwa trafienia, grając w tym fragmencie spotkania dużo składniej od naszego zespołu.

W końcówce lepsza postawa MKS-u. W 56. minucie rozmiary porażki zmniejszył Dominik Pikulik, strzelając bardzo pewnie w sytuacji sam na sam do siatki. Wkrótce mógł jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiary przegranej, ale po solowej akcji trafił w słupek.

To była na pewno wartościowa, kontrolna potyczka, w której nie zagraliśmy wprawdzie w optymalnym składzie, jednak dała sporo materiału do przemyśleń przed konfrontacjami o awans z Gryfem Słupsk.

MKS Debrzno- FA Fair Play Złotów 2:5 (0:1)
Bramki dla MKS-u: Kacper Miszewski (37), Dominik Pikulik (56)
MKS: Olas, Szefler- Bednarczyk, Brzykcy, M. Czyżykowski, W. Górecki, Janke, H. Kaczmarczyk, Łabędź, K. Miszewski, Pikulik, Sobczak, Szlaga, W. Wrzeszcz