AKTUALNOŚCI
Porażka zbyt wysoka 24.02.2019r.
Juniorzy D1 rozegrali kontrolne spotkanie z Chojniczanką Chojnice na boisku ze sztuczną nawierzchnią "Modrak". Debrznianie ulegli gospodarzom 2:6. Dodajmy, iż pojedynkowaliśmy się z zespołem na co dzień występującym w I lidze wojewódzkiej, a nie tym, który podopieczni Pawła Władyczaka znają z rywalizacji w klasie okręgowej. Poprzeczka była zatem zawieszona dość wysoko i chociaż przegraliśmy wyraźnie, to jednak długimi fragmentami z gry teamu znad Debrzynki można było być zadowolonym.

Po 30 minutach utrzymywał się wynik remisowy. Na prowadzenie emkaesiacy mogli wyjść już w premierowej akcji, gdy po dosłownie kilkunastu sekundach od rozpoczęcia meczu do sytuacji strzeleckiej doszedł Jakub Oleksiewicz, a piłka po jego silnym uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. To jednak miejscowi trafili do siatki jako pierwsi. W 5 min. kozłująca futbolówka zaskoczyła Mateusza Szajgina i chojniczanie wygrywali 1:0. W 15 min. ładna akcja J. Oleksiewicza, Wiktora Wrzeszcza i Jakuba Kaczyńskiego, ale "Kacza" z bliska nie wcelował w światło bramki. Lepiej było w 20 min., gdy "Olexy" nie zmarnował zagrania Huberta Kaczmarczyka i doprowadził do zasłużonego wyrównania.

Fatalnie zaczęliśmy drugą część zawodów. Już w 31 min. było 1:2 po dograniu ze środka i pola i wykorzystaniu okazji sam na sam przez jednego z rywali. W 37 min. powinno być 2:2, jednak J. Oleksiewicz skiksował w dogodnej pozycji, a w odpowiedzi, minutę później Chojniczanka zdobyła trzeciego gola. Riposta MKS-u była natychmiastowa, bo w 39 min. bramkę uzyskał Hubert Kaczmarczyk, a asystował mu J. Oleksiewicz. Potem, do momentu utraty przez nas czwartego gola, obie strony stworzyły po dwie dogodne sposobności. Oto w 42 min. Paweł Szefler z trudem wybronił groźny strzał głową, w 46 min. natomiast wyręczył go słupek. Poza tym po przechwycie W. Wrzeszcza wyborną szansę miał w 47 min. J. Oleksiewicz, z kolei w 51. minucie golkiper chojniczan sparował próbę J. Oleksiewicza, ponownie po zagraniu W. Wrzeszcza.

Na samym finiszu wyglądało to niestety bardzo źle, bo straciliśmy po prostych błędach aż trzy bramki, w 53, 57 i 59. minucie. Ponadto raz uratowała debrznian poprzeczka. W 60 min., tuż przed końcowym gwizdkiem, J. Oleksiewicz ograł golkipera i skierował "gałę" do "pustaka", ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę, zażegnując niebezpieczeństwo. Sprawdzian wartościowy, z silnym przeciwnikiem. Rezultat niekorzystny, lecz będziemy się upierać, że zanadto wysoki w stosunku do obrazu gry.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 6:2 (1:1)
Gole dla MKS-u: Jakub Oleksiewicz (20), Hubert Kaczmarczyk (39)
MKS: Szajgin, Szefler- Brzykcy, M. Czyżykowski, Grochowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Łabędź, K. Miszewski, J. Oleksiewicz, Słodowicz, Sobczak, Śledziński, W. Wrzeszcz